Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie

O prawie 500 zwiększyła się liczba osób na Podkarpaciu, które są pod 2-tygodniowym nadzorem epidemiologicznym w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

W niedzielę wieczorem Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, poinformowała, że w obecnie pod nadzorem pozostaje 1906 osób. Jeszcze rano takich osób było 1475. Zwiększyła się także liczba osób, które poddano kwarantannie domowej – z 837 do 1106. 

W szpitalach przebywa aktualnie 56 osób, u których podejrzewa się zakażenie koronawirusem. W laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano dotychczas 393 testy na obecność koronawirusa. Zakażenie stwierdzono u 8 osób. Ostatni przypadek z Podkarpacia dotyczy kobiety „w sile wieku” z Leżajska.

Od poniedziałku wszystkie osoby z koronawirusem na Podkarpaciu będą trafiali do szpitala w Łańcucie. Szpital w całości zostaje przekształcony w oddział zakaźny. W sobotę przed szpitalem strażacy rozłożyli namioty, które służyć będą jako tzw. polowe izby przyjęć. Namioty będą stały do odwołania. 

Dotychczas w Polsce odnotowano 119 przypadków koronawirusa, trzy osoby zmarły. W polskich szpitalach przebywa 768 osób, kwarantanną jest objętych 7535 osób, a nadzorem epidemiologicznym – 25 816. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama