Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Koncerty w Filharmonii Podkarpackiej odwołane. Powodem  koronawirus. Spektakle Teatru im W. Siemaszkowej mają być grane zgodnie z planem. 

Koronawirus „dopadł” kulturę. Od ponad dwóch tygodni zawieszone są wszystkie imprezy organizowane przez Urząd Miasta Rzeszowa, w tym spektakle grane w Teatrze Maska. W związku z zagrożeniem koronawirusem odwołano także festiwal “Źródła Pamięci. Szajna – Grotowski – Kantor 2020”, który miał się odbyć w dniach 25-28 marca. 

W najbliższym czasie nie odbędą się także koncerty, które zaplanowano w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. – Choć nie należą one do imprez masowych, koncerty zostają odwołane ze względów bezpieczeństwa – mówi nam prof. Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej.

– Decyzja ta będzie utrzymana w mocy do odwołania. Kupione bilety można zwrócić w kasie filharmonii – dodaje. 

Zaplanowany na piątek (13 marca) koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej nie odbędzie się. Podobnie, jak Koncert szkolny (19 marca), „Taneczna wiosna” (20 marca) i koncert „BOOM” (22 marca), na którym mieli wspólnie wystąpić Mikromusic, Smolik, Skubas oraz Chór Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

Jeśli chodzi o Teatr im W. Siemaszkowej, planowane spektakle mają się odbywać zgodnie z planem. – Analizujemy sytuację cały czas. Jesteśmy wyczuleni na wszystkie komunikaty i zalecenia zarówno Ministerstwa Zdrowia, jak i Głównego Inspektoratu Sanitarnego – mówi Jadwiga Jagoda Skowron, pełnomocnik dyrektora „Siemaszki”.

We wtorek rząd zdecydował, że w całym kraju zostają odwołane wszystkie imprezy masowe (powyżej 1000 osób). 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama