Zdjęcie: Patrycja Mazur / Rzeszów News

Szpital Miejski w Rzeszowie czeka na wyniki badań pacjenta, który w piątek w nocy trafił na Izbę Przyjęć. Podejrzewa się u niego koronawirusa.

Mężczyzna w „sile wieku” trafił na Izbę Przyjęć szpitala przy ulicy Rycerskiej około godz. 2:00 w nocy. – Pacjenta z zapaleniem płuc przywiozła do nas karetka pogotowia. Od mężczyzny pobrano próbki do badań na obecność koronawirusa – mówi Grzegorz Materna, dyrektor Szpitala Miejskiego w Rzeszowie. 

Nieoficjalnie wiemy, że mężczyzna był kompletnie pijany. Miał 4 promile alkoholu w organizmie. W związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, szpitalna Izba Przyjęć została zamknięta.

– Czekamy na wyniki badań. Jeżeli potwierdzą one, że mężczyzna ma koronawirusa, to personel medyczny zostanie poddany kwarantannie, a Izbę Przyjęć trzeba będzie odkażać. Przewidujemy, że Izbę Przyjęć otworzymy w sobotę. Pacjent, do który do nas trafił, został przewieziony już do innego szpitala na oddział zakaźny – mówi dyrektor Materna. 

To już druga taka sytuacja w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie w ostatnich dniach. Izbę Przyjęć zamknięto w minioną niedzielę, gdy do placówki przywieziono pacjentkę, u której wykryto koronawirusa. Na Podkarpaciu dotychczas Covid-19 potwierdzono u 58 osób

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama