Zdjęcie: Daniel Kozik / UMWP

26 tys. maseczek chirurgicznych, 1 850 przyłbic i 6,5 tys. półmasek ochronnych – tyle środków ochrony osobistej Urząd Marszałkowski w Rzeszowie przekazał podkarpackim szpitalom.

– To wsparcie trafia tym razem do placówek wojewódzkich, na które zostały nałożone przez wojewodę zadania związane z pandemią COVID-19. Chcemy, żeby były do tego jak najlepiej przygotowane. Dobrze, że udało nam się wykorzystać unijne wsparcie i zabezpieczyć wcześniej takie środki – mówi Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki.

Zakupione materiały trafią do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie oraz do szpitali wojewódzkich w Przemyślu i Krośnie. Środki ochrony otrzymają także wojewódzkie stacje pogotowia ratunkowego w Przemyślu i Rzeszowie.

Półmaski ochronne trafią do szpitali w Rzeszowie i Przemyślu – po 1,5 tys. sztuk do każdej placówki oraz 1000 sztuk do placówki w Krośnie. Stacje pogotowia dostaną po 1 250.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przyłbice trafią do wszystkich placówek w zależności od potrzeb – od 300 do 500 sztuk. Maseczki chirurgiczne otrzymają zaś szpitale w Przemyślu (7 tys.), Krośnie i Rzeszowie (po 6 tys.) oraz stacje pogotowia w Przemyślu (3 tys.) i Rzeszowie (4 tys.).

Oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama