Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Rzeszowscy policjanci coraz częściej sięgają po bloczki mandatowe. Karzą osoby, które nie przestrzegają ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. 

W zeszły weekend policjanci ukarali 39-letniego mieszkańca Rzeszowa 500-złotowym mandatem za bieganie nad rzeszowskim zalewem. W ciągu ostatnich dwóch dni interweniowali 18 razy, kilkanaście osób pouczono o obowiązujących ograniczeniach. 

Ale były też przypadki, gdy policjanci znów musieli wystawić mandaty. We wtorek przed południem mandatami ukarali dwójkę mieszkańców Rzeszowa za spacerowanie po bulwarach nad Wisłokiem, co jest zakazane.

W południe policjanci z komisariatu w Śródmieściu legitymowali osoby, które zgromadziły się przy ul. Bohaterów. Pouczone jej i zastosowały się do zakazu gromadzenia się. W tej grupie znajdował się jednak 39-latek, który mimo obecności policjantów, pił piwo.

– Mężczyzna został ukarany mandatem za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Policjanci interweniowali też w podrzeszowskiej miejscowości Przewrotne (gm. Głogów Małopolski). Spotkanie grupy osób zakończyła się przewiezieniem jednego z mężczyzn do izby wytrzeźwień.

Wieczorem kolejne dwie osoby ukarali policjanci z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego. Dla 19-latka i jego 18-letniej znajomej spotkanie w pobliżu Lisiej Góry zakończyło się 500-złotowym mandatem.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci patrolują parki, bulwary i okolice sklepów. Nowe zasady obowiązujące podczas robienia zakupów przekazywane są za pomocą komunikatów głosowych. W ocenie policjantów klienci zachowują bezpieczne odległości pomiędzy sobą.

Funkcjonariusze drogówki sprawdzają również, że w autobusach przestrzegany jest obowiązek zachowania co najmniej połowy wolnych miejsc siedzących. W niemal 400 przeprowadzonych kontrolach nie stwierdzili uchybień.

Przypominamy, w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Nie obejmuje on dojazdu do i z pracy, wolontariatu na rzecz walki z COVID-19, załatwiania spraw niezbędnych do życia, np. robienia zakupów, wizyty u lekarza, opieki nad bliskimi.

Zakaz wychodzenia z domu mają osoby do 18. roku życia bez opieki dorosłego, nie można korzystać z parków, bulwarów i rowerów miejskich. Odległość między pieszymi musi wynosić co najmniej 2 metry, obowiązuje też zakaz gromadzenia się więcej niż 2 osób. 

Za nieprzestrzeganie nowych zasad policja nakłada mandaty w wysokości do 500 zł, powiadamia też o tym sanepid, który może wymierzyć kary finansowe nawet do 30 tys. zł.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama