Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Wśród 97 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, jeden stwierdzono na Podkarpaciu – poinformowało w sobotę po godz. 17:30 Ministerstwo Zdrowia. 

Najwięcej nowych zakażeń tym razem odnotowano na Mazowszu – 40. Resort zdrowia poinformował jednocześnie o śmierci kolejnych trzech osób, które chorowały na COVID-19.  Wszystkie są spoza Podkarpacia. 

W naszym regionie stwierdzono zakażenie kolejnej osoby. To mężczyzna w „sile wieku” z powiatu leżajskiego. Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie, mężczyzna jest hospitalizowany. 

W sobotę przed południem ministerstwo poinformowało o śmierci 84-letniego mężczyzny, który przebywał w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. To 35. ofiara śmiertelna koronawirusa na Podkarpaciu. Dotychczas COVID-19 w naszym województwie potwierdzono u 377 osób. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Sanepid przekazał, że kolejna osoba na Podkarpaciu wyzdrowiała, to mężczyzna w „sile wieku” z powiatu rzeszowskiego. Łącznie wszystkich „ozdrowieńców” w regionie jest już 319. Pod nadzorem pozostaje 14 osób, 2388 przechodzi kwarantannę, 9 jest izolowanych w domach. 

Aktualnie z potwierdzony COVID-19 na Podkarpaciu hospitalizowanych jest 14 osób.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama