Zdjęcie: Pixabay
Reklama

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 259 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 12 pozytywnych testów otrzymali mieszkańcy Podkarpacia. 

Najwięcej zachorowań potwierdzono ponownie w województwie śląskim (80) oraz, po spokojniejszym dniu, w wielkopolskim (46). Jak podaje ministerstwo, zmarło też 15 osób zakażonych koronawirusem. Tym razem zgony nie dotyczą Podkarpacia.

Wśród 12 nowych przypadków z naszego regionu są mężczyzna w sile wieku z powiatu przeworskiego, kobieta w sile wieku z Przemyśla, oraz mężczyzna w sile wieku oraz starszy mężczyzna i kobieta z powiatu przemyskiego.

Najwięcej, bo 7 zakażonych, odnotowano w powiecie jarosławskim. To trzy kobiety: (dwie starsze i w sile wieku) oraz trzech mężczyzn (dwóch w sile wieku, starszy oraz dziecko).

W piątek liczba zakażonych koronawirusem w województwie podkarpackim wzrosła do 694. Spośród nich 51 osób zmarło, a 403 osoby wyzdrowiały. 

Ostatnie 10 osób, które wyleczono, to 4 z powiatu jarosławskiego, 2 z m. Rzeszowa, 2 z powiatu przemyskiego oraz po jednej osobie z powiatu lubaczowskiego i strzyżowskiego.

Do 3 lipca na Podkarpaciu przeprowadzono 40 421 testów na obecność koronawirusa. W naszym regionie pod nadzorem sanepidu pozostaje 16 osób, 1838 jest na kwarantannie, a 150 w izolacji. Hospitalizowanych jest aktualnie 90 osób. 

W Polsce na COVID-19 zachorowało dotąd 35 405 osób, a zmarło 1 507.

Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie
Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama