Zdjęcie: Pixabay

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 247 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 12 testów z wynikiem pozytywnym otrzymali mieszkańcy Podkarpacia. 

W poniedziałek najwięcej zachorowań odnotowano w województwach śląskim (78) i wielkopolskim (31). Zmarło też 6 osób zakażonych koronawirusem. Zgony nie dotyczą naszego regionu.

Wśród 12 nowych przypadków z Podkarpacia są: młody mężczyzna z powiatu przeworskiego (hospitalizowany), mężczyzna w sile wieku z powiatu przemyskiego (izolacja), 4 osoby z Przemyśla (starsza kobieta przebywa w szpitalu, mężczyzna w sile wieku i dwoje dzieci w izolacji), a także 6 osób z powiatu jarosławskiego (dwóch mężczyzn i dwie kobiety w sile wieku oraz dwoje dzieci – wszyscy w izolacji). 

Liczba zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 647. Jak dotąd, w naszym regionie 50 osób zmarło, a 368 wyzdrowiało. 

Ostatni wyleczeni to mężczyzna w sile wieku z powiatu sanockiego oraz dwie kobiety i mężczyzna z powiatu jarosławskiego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do niedzieli w naszym regionie przeprowadzono 38 105 testów na obecność koronawirusa. Pod nadzorem sanepidu pozostaje 167 osób, kwarantannę przechodzi ich 1768, a w izolacji domowej przebywa 122. Aktualnie hospitalizowanych jest 107 osób. 

W Polsce na COVID-19 zachorowało dotąd 34 154 osób, a zmarło 1 444.

 

Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie
Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie

 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama