Zdjęcie: Pixabay

Wśród 298 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, 12 odnotowano na Podkarpaciu – poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia.

Resort podał, że znów najwięcej zakażeń stwierdzono na Śląsku – 125. Ponadto, jest 16 kolejnych ofiar śmiertelnych koronawirusa. Wśród nich nie ma nikogo z Podkarpacia.

W naszym województwie badania potwierdziły zachorowania na COVID-19 u 12 osób, z czego u pięciu z powiatu jarosławskiego (starsza kobieta – hospitalizowana, młoda kobieta i mężczyzna, kobieta w „sile wieku” i starszy mężczyzna – wszyscy w izolacji).

Kolejny trzy osoby zakażone koronawirusem są z powiatu sanockiego: starsza kobieta i mężczyzna oraz nastolatka – wszyscy w izolacji). COVID-19 stwierdzono też u dwóch osób z Przemyśla – u młodego mężczyzny i starszej kobiety (oboje są w izolacji). 

Liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 582, z czego wyzdrowiało już 352 ooby, sanepid odnotował 50 zgonów. W naszym regionie dotychczas przeprowadzono 35 837 testów. 

Pod nadzorem sanepidu w tej chwili pozostaje 35 osób, 2000 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 90 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVD-19 w szpitalach przebywa 97 osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama