Zdjęcie: Pixabay

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 przypadkach śmiertelnych wśród osób zakażonych koronawirusem. Jedna z ofiar zmarła w szpitalu w Łańcucie. 

– Mamy 371 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – podało Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zachorowań odnotowano ponownie w województwie śląskim, aż 148. 

Od środy zmarło też 15 osób zakażonych koronawirusem. Jeden przypadek śmiertelny dotyczy Podkarpacia. To 75-letnia kobieta z powiatu jarosławskiego, która przebywała w szpitalu w Łańcucie.

W ciągu ostatniej doby w naszym regionie odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 9 z nich pochodzi z powiatu jarosławskiego. To dwie kobiety, starsza i w sile wieku, oraz siedmiu mężczyzn – dwóch starszych, dwóch młodych, trzech w sile wieku. Wszyscy oni przebywają w izolacji domowej. 

Wśród zakażonych są też kobieta w sile wieku z powiatu przeworskiego (w izolacji), starsza kobieta z Przemyśla (hospitalizowana), mężczyzna w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (izolacja), a także mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego (izolacja).

Liczba zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła tym samym do 682. W województwie zmarło w sumie 51 osób, a 393 wyzdrowiało. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dobre wiadomości są takie, że w ciągu ostatniej doby przybyło 11 „ozdrowieńców”. Większość z nich pochodzi z powiatu jarosławskiego, a jeden z Rzeszowa. 

Jak dotąd, w naszym regionie przeprowadzono 39 897 testów na obecność koronawirusa. Pod nadzorem sanepidu pozostaje 8 osób, kwarantannę przechodzi 1882, a izolowanych jest ich 147. Aktualnie w szpitalach przebywa 91 osób. 

W Polsce na COVID-19 zachorowało 35 146 osób, a zmarło 1 492.

Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie
Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama