Zdjęcie: Pixabay

265 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Na Podkarpaciu 16 – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Najwięcej nowych zakażeń odnotowano na Śląsku – 88. Ministerstwo jednocześnie poinformowało o śmierci kolejnych 11 osób. Wśród ofiar śmiertelnych koronawirusa nie ma nikogo z Podkarpacia. 

Na Podkarpaciu odnotowano 16 nowych zakażeń, najwięcej (10) w powiecie jarosławskim. Wśród nich jest 6 kobiet i 4 mężczyzn. Zakażenie potwierdzono także u mężczyzny z powiatu przemyskiego, kobiety z Przemyśla, dwóch osób z powiatu mieleckiego (kobiety i mężczyzny) oraz dwóch osób z powiatu łańcuckiego (kobiety i dziecka).

Liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 841. W piątek sanepid poinformował także o sześciu kolejnych osobach, które wyzdrowiały: 4 z powiatu jarosławskiego i po jednej z powiatów stalowowolskiego i mieleckiego. Wszystkich „ozdrowieńców” w naszym regionie jest już 449.

Na Podkarpaciu dotychczas odnotowano 55 zgonów. Do tej pory przeprowadzono w województwie 43 722 testy na obecność koronawirusa. Pod nadzorem sanepidu pozostaje 10 osób, 2 561 przechodzi kwarantannę, a w izolacji przebywa 244 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w szpitalach jest 93 osoby. 

W całym kraju koronawirusa potwierdzono już u 37 216 osób, z czego 1562 zmarło.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama