Zdjęcie: Pixabay

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 257 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 17 z nich odnotowano na Podkarpaciu.

Najwięcej zachorowań potwierdzono w województwach śląskim (93) i wielkopolskim (75). Na czwartym miejscu, tuż za Małopolskiem (21), znalazło się Podkarpacie. Koronawirusa wykryto u 17 mieszkańców naszego regionu. 

Jak podało ministerstwo, zmarło też kolejne 7 osób zakażonych koronawirusem. Wśród ofiar nie ma jednak nikogo z Podkarpacia.

Najwięcej, a więc 12 zakażeń, potwierdzono w powiecie jarosławskim. To dziesięć kobiet i dwóch mężczyzn. Wszyscy są izolowani.

Po otrzymaniu pozytywnych testów w izolacji przebywają też kobieta i mężczyzna z powiatu przeworskiego oraz kobieta z powiatu tarnobrzeskiego. 

Do szpitala trafili za to mężczyzna i kobieta z powiatu przemyskiego, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem.

We wtorek liczba zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 791. Spośród nich 55 osób zmarło, a 431 osób wyzdrowiało.

Ostatnich 14 wyleczonych to 10 osób z powiatu jarosławskiego, 3 osoby z Rzeszowa oraz jedna  osoba  z powiatu stalowowolskiego.

Do 7 lipca na Podkarpaciu przeprowadzono 42 410 testów na obecność koronawirusa. W naszym regionie pod nadzorem sanepidu pozostaje 10 osób, 2206 jest na kwarantannie, a 212 w izolacji. Hospitalizowanych jest aktualnie 93 osób. 

W Polsce na COVID-19 zachorowało dotąd 36 412 osób, a zmarło 1 528.

Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie
Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama