Zdjęcie: Pixabay

Spośród 10 kolejnych osób, które w Polsce zmarły w wyniku zachorowań na COVID-19, dwa zgony stwierdzono na Podkarpaciu. Są także kolejne zakażenia. 

W niedzielę po godz. 10:30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że o 375 nowych zakażeniach koronawirusem w całym kraju oraz 10 przypadkach śmiertelnych. W tej drugiej grupie są dwie osoby z Podkarpacia: 66-letni mężczyzna z powiatu leżajskiego, który zmarł w szpitalu w Jarosławiu i 70-letni mężczyzna z powiatu jarosławskiego, który zmarł w szpitalu w Łańcucie. Ministerstwo podaje, że mieli „choroby współistniejące”.

Na Podkarpaciu do tej pory sanepid potwierdził 40 ofiar śmiertelnych koronawirusa. Jednocześnie resort poinformował, że w naszym województwie potwierdzono 20 kolejnych zakażeń koronawirusem. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie sprecyzowała, gdzie stwierdzono nowe zachorowania na COVID-19:

– 9 osób z powiatu jarosławskiego – 7 mężczyzn i 2 kobiety (7 hospitalizacji i 2 izolacje)

– 2 osoby – młoda i starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego (hospitalizacje)

– 2 osoby starsza kobieta i w sile wieku z Rzeszowa (izolacja)

– 2 kobiety w sile wieku z powiatu przeworskiego (hospitalizacja)

– 2 młode kobiety z powiatu strzyżowskiego (izolacja)

– starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego(hospitalizacja)

– starszy mężczyzna z powiatu łańcuckiego (hospitalizacja)

– kobieta w sile wieku z powiatu przemyskiego (izolacja)

Dotychczas na Podkarpaciu potwierdzono 458 zakażeń koronawirusem. W niedzielę sanepid poinformował o kolejnej osobie, która wyzdrowiała – to młody mężczyzna z powiatu przemyskiego. „Ozdrowieńców” w naszym regionie jest już 343. Do tej pory na Podkarpaciu przeprowadzono 29 884 testów na koronawirusa.

W tej chwili na terenie naszego województwie pod nadzorem sanepidu jest 18 osób, 2482 poddano kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 35 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 40 osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama