Zdjęcie: Pixabay

Aż 30 nowych przypadków śmiertelnych z powodu zakażenia koronawirusem – poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia.

Wśród ofiar są dwie osoby z Podkarpacia: 82-letni mężczyzna z powiatu stalowowolskiego, który był pacjentem szpitala w Łańcucie (mężczyzna zmarł w czwartek, 18 czerwca) i 86-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, który przebywał w szpitalu w Jarosławiu (zmarł 15 czerwca). Ministerstwo twierdzi, że większość osób miała „choroby współistniejące”. 

Resort podał, że w Polsce stwierdzono także 314 nowych zakażeń koronawirusem, z czego 12 na Podkarpaciu. Znów najwięcej w powiecie jarosławskim – 10. Zakażenie ujawniono u 4 mężczyzn (dwóch starszych i dwóch w „sile wieku”), oraz 6 kobiet (młodej, dziecka – są w szpitalu, a także jednej starszej i trzech w „sile wieku” – są w izolacji).

Kolejne zakażenie stwierdzono także w Rzeszowie – u starszej kobiety. Na COVID-19 zachorowała również kobieta w „sile wieku” z powiatu stalowowolska. Obie są izolowane.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na Podkarpaciu koronawirusem zaraziło się już 516 osób, zmarło 42, wyzdrowiało 345. Dotychczas przeprowadzono 31 698 testów. Pod nadzorem sanepidu pozostaje 30 osób, kwarantannę przechodzi 2759 osób, a w izolacji domowej przebywa 66. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w podkarpackich szpitalach jest 63 osoby. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama