Zdjęcie: Pixabay

Kolejnych duży wzrost zakażeń koronawirusem. Na Podkarpaciu chorobę COVID-19 potwierdzono u 27 kolejnych osób. 

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 277 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i 15 kolejnych przypadkach śmiertelnych. 

Na Podkarpaciu nie ma nowych zgonów, jest natomiast aż 27 nowych zakażeń. Najwięcej u 15 osób z powiatu jarosławskiego (6 kobiet i 9 mężczyzn, wszyscy są w izolacji). Kolejne 4 osoby z koronawirusem są z Przemyśla (3 mężczyzn i kobieta – hospitalizowani i w izolacji).

Wśród zakażonych są także dwaj mężczyźni z powiatu przemyskiego (izolowani), 3 osoby z powiatu przeworskiego (kobieta i 2 mężczyzn – izolowani), 2 osoby z powiatu łańcuckiego (kobieta i mężczyzna – oboje w szpitalu) i mężczyzna z powiatu mieleckiego (izolowany). 

Tym samym liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu 818. Dotychczas sanepid odnotował w naszym regionie 55 przypadków śmiertelnych.

Sanepid w środę poinformował, że 9 kolejnych osób na Podkarpaciu wyzdrowiało: 4 osoby z powiatu jarosławskiego, 2 z Rzeszowa, 2 z powiatu sanockiego i mieszkanka powiatu stalowowolskiego. „Ozdrowieńców” mamy już 440. 

Na Podkarpaciu dotychczas przeprowadzono 42 642 testy na obecność koronawirusa. Pod nadzorem pozostaje 5 osób, 2199 jest w trakcie przymusowej kwarantanny, 229 osób przebywa w izolacji. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w szpitalach przebywa 94 osoby.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama