Zdjęcie: Pixabay

Wśród 4 kolejnych ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce, aż 3 stwierdzono na Podkarpaciu. Jest także 13 nowych zakażeń. 

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 205 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz czterech zgonach.

Wśród ofiar śmiertelnych są trzy osoby z Podkarpacia. Wszystkie zmarły w szpitalu w Łańcucie. W niedzielę 91-letni mężczyzna z powiatu jarosławskiego i 82-letnia kobieta z Przemyśla, a w poniedziałek 73-letnia kobieta z powiatu rzeszowskiego. Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa na Podkarpaciu wzrosła do 55.

W naszym województwie jest także 13 nowych potwierdzonych zakażeń: 7 osób z powiatu jarosławskiego (2 kobiety i 5 mężczyzn – hospitalizacja i izolacje), 3 osoby z powiatu przemyskiego (2 kobiety i mężczyzna – hospitalizacje i izolacja), 2 osoby z Przemyśla (kobieta i nastolatek – izolacje) oraz kobieta z powiatu przeworskiego (hospitalizowana). 

Łącznie na Podkarpaciu badania laboratoryjne koronawirusa potwierdziły już u 774 osób. Sanepid poinformował jednocześnie, że wyzdrowiały kolejne 4 osoby: 3 z powiatu jarosławskiego i jedna ze strzyżowskiego. Wszystkich „ozdrowieńców” jest już 417. 

Do tej pory na Podkarpaciu przeprowadzono 41 932 testy na obecność koronawirusa. Pod nadzorem pozostaje 16 osób, 2132 przechodzi kwarantannę, a w izolacji przebywa 210 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w szpitalach jest 92 osoby. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama