Zdjęcie: Pixabay

Już 2403 osoby na Podkarpaciu są zakażone koronawirusem – poinformowała w niedzielę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. 

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia podało, że w całym kraju badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 631 nowych przypadków koronawirusa (najwięcej w Małopolsce – 153) oraz jeden zgon – w Warszawie. Na Podkarpaciu odnotowano 30 kolejnych zakażeń:

– 1 osoba z powiatu dębickiego (kobieta),

– 1 osoba z powiatu jarosławskiego (kobieta),

– 2 osoby z powiatu krośnieńskiego (2 kobiety),

– 2 osoby z powiatu łańcuckiego (kobieta i mężczyzna),

– 2 osoby z powiatu przemyskiego (2 kobiety),

– 2 osoby z Przemyśla (kobieta i mężczyzna),

– 5 osób z powiatu przeworskiego (3 kobiety i 2 mężczyzna),

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– 7 osób z Rzeszowa (4 kobiety i 3 mężczyzn),

– 1 osoba z powiatu stalowowolskiego (mężczyzna),

– 7 osób z powiatu strzyżowskiego (5 kobiet i 2 mężczyzna),

Liczba osób zarażonych koronawirusem – jak podaje sanepid – na Podkarpaciu wzrosła do 2403, odnotowano dotychczas 83 zgony. 

Sanepid w niedzielę poinformował tak, że kolejne 20 osób wyzdrowiało: 4 mieszkańców powiatu mieleckiego, po 2 mieszkańców powiatów: dębickiego, niżańskiego, rzeszowskiego i Rzeszowa oraz po 1 osobie z powiatów: jasielskiego, krośnieńskiego, stalowowolskiego, ropczycko-sędziszowskiego, przemyskiego, jarosławskiego, leżajskiego i Tarnobrzega.

Na Podkarpaciu „ozdrowieńców” jest już 1348. Obecnie na terenie naszego województwa pod nadzorem pozostaje 28 osób, 2969 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 831 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w szpitalach jest 141 osób.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama