Koronawirus na Podkarpaciu
Zdjęcie: Pixabay

Aż 512 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w Polsce, są też kolejne zgony. Także na Podkarpaciu.

W środę Ministerstwo Zdrowia podało, że wśród 512 nowych zakażeń na Podkarpaciu stwierdzono 23. Najwięcej znów na Śląsku – 183. Zmarło też kolejnych 12 osób, m.in. 67-letni mężczyzna z Przemyśla, który przebywał w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. To 61. ofiara śmiertelna koronawirusa na Podkarpaciu.

Nowe 23 przypadki zakażenia stwierdzono zaś u 7 osób z powiatu jarosławskiego (4 kobiety i 3 mężczyźni), 5 osób z Przemyśla (4 kobiet i mężczyzny), 3 kobiet z powiatu przemyskiego, 3 mężczyzn z pow. niżańskiego, 3 osób z pow. przeworskiego (2 kobiety i mężczyzna), kobiety z pow. rzeszowskiego i kobiety z pow. stalowowolskiego. 

Liczba osób zarażonych koronawirusa na Podkarpaciu wzrosła do 1230. Sanepid w środę poinformował o kolejnych 15 osobach, które wyzdrowiały: 11 mieszkańców pow. jarosławskiego, 2 osoby z pow. łańcuckiego, po jednej z przeworskiego i Przemyśla. „Ozdrowieńców” w naszym województwie jest już 763. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dotychczas na Podkarpaciu przeprowadzono 54 207 testów na obecność koronawirusa. Pod nadzorem sanepidu pozostaje 43 osoby, 2281 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 327 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 79 osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama