Zdjęcie: Pixabay
Reklama

W szpitalu w Łańcucie zmarł 79-letni pacjent zakażony koronawirusem. To już dziesiąta ofiara w ciągu ostatniego tygodnia. 

Resort zdrowia podał informację 551 nowych zakażeniach koronawirusem. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach śląskim (128) i małopolskim (71).

W ciągu ostatniej doby zmarło kolejne 12 osób zakażonych koronawirusem. Większość z nich miała choroby współistniejące. Wśród ofiar jest 79-letni mieszkaniec Przemyśla. 10 sierpnia zmarł on w szpitalu w Łańcucie. 

Na samym Podkarpaciu odnotowano we wtorek 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To jedna osoba z powiatu jarosławskiego (mężczyzna), 3 osoby z powiatu przemyskiego (kobiety), 8 osób z Rzeszowa (pięciu mężczyzn i trzy kobiety) oraz 4 osoby z powiat rzeszowskiego (trzech mężczyzn i kobieta).

W sumie w naszym regionie badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1660 przypadków zakażenia koronawirusem. 72 zakażonych zmarło. 924 osoby wyzdrowiały.

Ostatnich „ozdrowieńców” jest aż 34. To 16 mieszkańców powiatu jarosławskiego, po 4 mieszkańców powiatu mieleckiego i przeworskiego, 3 osoby z powiatu niżańskiego, po 2 osoby z miasta Rzeszowa i Przemyśla oraz po jednej osobie z powiatów łańcuckiego, ropczycko-sędziszowskiego i miasta Tarnobrzeg.

Jak dotąd, na Podkarpaciu przeprowadzono 62 050 testów na koronawirusa. Aktualnie na terenie województwa pod nadzorem pozostaje 27 osób, 3655 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 552 osoby.

Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie
Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: