Zdjęcie: Pixabay

458 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, a wśród nich 7 na Podkarpaciu – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. 

W całym kraju odnotowano także cztery kolejne zgony, wszystkie poza Podkarpaciem. 7 nowych zakażeń w naszym regionie stwierdzono u dwóch kobiet z powiatu jarosławskiego, mężczyzny z powiatu niżańskiego, kobiety z Przemyśla, kobiety z powiatu rzeszowskiego, mężczyzny z Rzeszowa i mężczyzny z powiatu tarnobrzeskiego. 

Na Podkarpaciu koronawirusa potwierdzono już laboratoryjnie u 1149 osób, z czego 673 wyzdrowiały. Sanepid odnotował 58 zgonów.

W piątek poinformowano o kolejnych 26 osobach, które wyzdrowiały: 13 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 4 osoby z powiatu przeworskiego, trzy z przemyskiego, dwie z Przemyśla, dwie powiatu łańcuckiego oraz po jednej osobie z powiatów stalowowolskiego i tarnobrzeskiego.  

Na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 37 osób, 2240 przechodzi kwarantannę, w izolacji domowej przebywa 326 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w szpitalach przebywa 92 osoby. W naszym województwie dotychczas przeprowadzono 51 320 testów na obecność koronawirusa. 

(ram)

redakcaja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama