Zdjęcie: Pixabay

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 296 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju. Na Podkarpaciu odnotowano ich 8. Najwięcej w powiecie jarosławskim.

Zakażenia na Podkarpaciu potwierdzono u 4 osób z powiatu jarosławskiego (młodego mężczyzny, młodej i starszej kobiety oraz u dziecka), u 2 osób z powiatu sanockiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku), a także u mężczyzny w sile wieku z powiatu stalowowolskiego i –podobnie – mężczyzny w sile wieku z powiatu przeworskiego. Wszyscy zakażeni przebywają w izolacji.

W poniedziałek podano też informację o kolejnych ozdrowieńcach. Jednym z nich jest starszy mężczyzna z Rzeszowa. 3 zgony z powodu koronawirusa, które odnotowało ministerstwo, nie dotyczą Podkarpacia.

W naszym województwie przeprowadzono do tej pory 33 939 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 557 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, z czego 350 osób wyzdrowiało, a 47 zmarło.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Z potwierdzonym zakażeniem w szpitalach przebywa 85 pacjentów. Kwarantannę odbywa 1864 osoby, a pod nadzorem sanepidu znajduje się ich 19. W izolacji domowej pozostaje 75 osób. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama