Zdjęcie: Pixabay

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W naszym regionie potwierdzono ich 8.  

Najwięcej zachorowań w ciągu ostatniej doby odnotowano w województwach śląskim (140) i małopolskim (62). Zmarło ponadto 9 osób zakażonych koronawirusem. Wszystkie miały choroby współistniejące. 

We wtorek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie dodała do statystyk zgon z 18 lipca. Chodzi o mieszkańca Rzeszowa, który w sobotę zmarł w szpitalu w Łańcucie. 

– Bezpośrednia przyczyną zgonu nie był COVID-19. Ponieważ zgon dotyczył przypadku osoby hospitalizowanej z wynikiem dodatnim w kierunku Sars-Cov-2 wykazujemy go w naszej statystyce. Z wyżej wymienionej przyczyny zgon nie jest wykazywany przez Ministerstwo Zdrowia – informuje WSSE w Rzeszowie.

Więcej wyleczonych niż zakażonych

Na samym Podkarpaciu we wtorek przybyło 8 zakażeń. Nowe przypadki dotyczą 2 mężczyzn i dwóch kobiet z powiatu lubaczowskiego (izolacja), mężczyzny i kobiety z powiatu jarosławskiego (także izolacja) oraz 2 mężczyzn z powiatu stalowowolskiego (hospitalizacja).

Tym sposobem liczba zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 1105. 606 osób wyzdrowiało, a 57 zmarło. 

Ostatnich wyleczonych jest 19. To 4 mieszkańców Przemyśla, 8 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 5 mieszkańców powiatu przemyskiego, a także po jednej osobie z powiatu łańcuckiego i przeworskiego.

Do wtorku na Podkarpaciu wykonano 49 901 testów na koronawirusa. W naszym regionie pod nadzorem sanepidu zostaje 6 osób. Na kwarantannie przebywa 1896 osób, a w izolacji – 347. Hospitalizowanych jest z kolei 95 osób. 

W Polsce na COVID-19 zachorowało w sumie 40 782 osób, a 1636 zmarło.

Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie
Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie

(cm) 

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama