Zdjęcie: Pixabay

Dziecko i dwie nastolatki są wśród 11 nowych osób, u których na Podkarpaciu potwierdzono koronawirusa. 

Ministerstwa Zdrowia we wtorek o 17:30 wtorku podało, że w Polsce jest 195 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a 13 kolejnych osób zmarło. 

Najwięcej nowych zakażeń stwierdzono na Mazowszu – 80. Wśród ofiar śmiertelnych koronawirusa nie ma na szczęście nikogo z Podkarpacia. Jest natomiast aż 11 nowych zakażeń. Stwierdzono je u 5 osób z powiatu stalowowolskiego – dwóch kobiet w „sile wieku”, dwóch nastolatek i dziecka. Wszyscy są w izolacji. 

Badania laboratoryjne potwierdziły także koronawirusa u 3 osób z Rzeszowa: dwóch starszych mężczyzn i kobiety w „sile wieku” oraz jednego mężczyzny w „sile wieku” z powiatu rzeszowskiego. Są oni izolowani i hospitalizowani. Kolejne osoby z COVID-19 to dwie kobiety w „sile wieku” z powiatu przemyskiego. One także przebywają w szpitalu. 

Dotychczas koronawirusa na Podkarpaciu potwierdzono u 407 osób, ofiar śmiertelnych jest obecnie 38. We wtorek sanepid poinformował, że w naszym województwie wyzdrowiały dwie kolejne osoby: starsza kobieta z powiatu stalowowolskiego oraz mężczyzna w „sile wieku” z powiatu brzozowskiego. Wszystkich „ozdrowieńców” jest 339. 

Na Podkarpaciu pod nadzorem nadal pozostaje 21 osób, 1469 przechodzi kwarantannę, a w izolacji domowej przebywa 19 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w szpitalach jest 11 osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama