Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 382 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Aż 20 z nich pochodzi z Podkarpacia. 

Najwięcej zachorowań potwierdzono w środę w województwach śląskim (169) i wielkopolskim (107). Zmarło też 14 osób zakażonych koronawirusem, ale zgony nie dotyczą Podkarpacia.

Wśród 20 nowych przypadków z naszego regionu są dwie kobiety z powiatu przeworskiego. Pierwsza jest hospitalizowana, druga przebywa w izolacji.

Zakażenie potwierdzono też u starszej kobiety z powiatu strzyżowskiego (izolacja), u starszej kobiety z powiatu przemyskiego (hospitalizacja) oraz u dwóch kobiet i dwóch mężczyzn w sile wieku z Przemyśla (izolacja). 

Najgorzej jest w powiecie jarosławskim. Tam wynik dodatni otrzymało 12 osób, w tym starszy mężczyzna i kobieta oraz nastolatek, a także cztery kobiety i pięciu mężczyzn w sile wieku. Hospitalizowany jest tylko ten pierwszy. 

W środę liczba zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 669. Jak dotąd, w naszym regionie 50 osób zmarło, a 382 wyzdrowiało. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ostatnio wyleczone to dwie z Rzeszowa i po jednej z powiatu stalowowolskiego i jarosławskiego. 

Do 1 lipca w naszym regionie przeprowadzono 39 137 testów na obecność koronawirusa. Pod nadzorem sanepidu pozostaje 155 osób, kwarantannę przechodzi ich 1900, a w izolacji domowej przebywa 134. Aktualnie hospitalizowanych jest 103 osoby. 

W Polsce na COVID-19 zachorowało dotąd 34 775 osób, a zmarło 1 477.

Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie
Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama