Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Trzy kobiety i mężczyzna to kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa na Podkarpaciu – poinformowała w poniedziałek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia podało, że w całym kraju odnotowano 377 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 15 kolejnych zgonów. Najwięcej zakażeń potwierdzono na Mazowszu – 61. 

Wśród kolejnych ofiar śmiertelnych koronawirusa aż cztery zgony odnotowano na Podkarpaciu. Wszystkie osoby zmarły w szpitalu zakaźnym w Łańcucie, to 75-letnia mieszkanka powiatu strzyżowskiego, dwie mieszkanki powiatu dębickiego w w wieku 79 i 76 lat. Czwarta ofiara to 85-letni mężczyzna z powiatu ropczycko sędziszowskiego.

Podkarpacki sanepid twierdzi, że mężczyzna, który zmarł miał pozytywny wynik na COVID-19, ale nie był on bezpośrednią przyczyną zgonu 85-latka. Sanepid podał jednocześnie w komunikacie z 12 września błędnie podał szpital, w którym zmarł pacjent z powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Pacjent zmarł w szpitalu w Dębicy. Dotychczas w związku epidemią koronawirusa na Podkarpaciu zmarło już 103 osoby.

Nowe zakażenia potwierdzono natomiast u 41 osób w naszym województwie. Oto powiaty:

– 6 osób – dębicki (4 kobiety, 2 mężczyzn),

– 2 osoby – jarosławski (kobieta i mężczyzna),

– 2 osoby – jasielski (kobieta i mężczyzna),

– 1 osoba – leski (kobieta),

– 4 – leżajski (2 kobiet i 2 mężczyzn),

– 1 osoba – łańcucki (kobieta),

– 1 osoba – niżański (kobieta),

– 1 osoba – przemyski (kobieta),

– 2 osoby – miasto Przemyśl (kobieta i mężczyzna),

– 6 osób – przeworski (5 kobiet i mężczyzna),

– 1 osoba – ropczycko-sędziszowski (mężczyzna),

– 2 osoby – rzeszowski (2 kobiety),

– 8 osób – miasto Rzeszów (5 kobiet i 3 mężczyzn),

– 1 osoba – stalowowolski (mężczyzna),

– 3 osoby – strzyżowski (2 kobiety i mężczyzna). 

Liczba osób zarażonych koronawirsem na Podkarpaciu wzrosło do 2918. Sanepid poinformował także, że kolejne 60 osób wyzdrowiało, to mieszkańcy 11 powiatów województwa. 

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 15 osób, 2 896 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 432 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 145 osób.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: