Zdjęcie: Pixabay

W całym kraju lawinowo przybywa zakażonych koronawirusem. W czwartek odnotowano 615 nowych przypadków. 45 z nich pochodzi z Podkarpacia. 

Najwięcej zachorowań potwierdzono w ciągu ostatniej doby w województwach śląskim (160) i małopolskim (133). Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o kolejnych 15 zgonach osób zakażonych koronawirusem. Większość z nich miała choroby współistniejące. Przypadki śmiertelne nie dotyczą naszego regionu. 

Nowych przypadków na Podkarpaciu jest 45. Najwięcej, bo 20, to osoby z powiatu jarosławskiego, w tym 9 kobiet i 11 mężczyzn (hospitalizacja i izolacje).

Pozostałe osoby zakażone to 5 mężczyzn i 3 kobiety z powiatu mieleckiego (izolacje), 5 kobiet i 2 mężczyzn z powiatu przemyskiego (hospitalizacja i izolacje), dwie kobiety i mężczyzna z Przemyśla (hospitalizacje i izolacja), kobieta i mężczyzna z powiatu przeworskiego (izolacja), kobieta i mężczyzna z powiatu stalowowolskiego (izolacja), kobieta z powiatu dębickiego (izolacja), kobieta z powiatu łańcuckiego (hospitalizacja) i mężczyzna z Rzeszowa (izolacja). 

Tym sposobem liczba zakażonych koronawirusem w województwie podkarpackim wzrosła do 1275. Jednocześnie 773 osób w naszym regionie wyzdrowiało, a 61 zmarło. 

Ostatnio wyleczonych jest 10. Osoby, które wyzdrowiały, to 8 mieszkańców powiatu jarosławskiego oraz po jednej osobie z powiatu przemyskiego i stalowowolskiego.

Do czwartku na Podkarpaciu wykonano 54 903 testy na koronawirusa. W naszym regionie pod nadzorem sanepidu jest 48 osób. Na kwarantannie znajduje się 2085 osób, a w izolacji – 358. Hospitalizowane są z kolei 83 osoby. 

W Polsce na COVID-19 zachorowało dotychczas 45 031 osób, a 1709 zmarło.

Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie
Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama