Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Wśród 139 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce nie ma osób z Podkarpacia. Niestety, zmarła w naszym regionie kolejna osoba. 

W poniedziałek po godz. 17:30 Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy bilans zachorowań na COVID-19. Znów najwięcej nowych zakażeń koronawirusem stwierdzono na Śląsku – 42. Z powodu COVID-19 zmarło też kolejnych 7 osób. Wśród nich jest 68-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego, który przebywał w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. 

To już trzecia ofiara śmiertelna koronawirusa na Podkarpaciu, o której w poniedziałek poinformowało zarówno Ministerstwo Zdrowia, jak i sanepid. Przed południem podano, że w łańcuckim szpitalu zmarły dwie osoby: 88-letni mężczyzna i 91-letnia kobieta

Dotychczas na Podkarpaciu koronawirusa potwierdzono u 374 osób, wyzdrowiało 301, odnotowano 34 zgony. W poniedziałek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała, że 9 kolejnych osób wyzdrowiało: 3 z powiatu przemyskiego, 3 z Tarnobrzega, 2 z powiatu kolbuszowskiego i 1 z powiatu tarnobrzeskiego.

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 26 osób, 2728 poddane jest kwarantannie, 9 osób przebywa w izolacji domowej. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w naszym regionie hospitalizowanych jest 30 osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: