Zdjęcie: Pixabay

61-letni mężczyzna zmarł w szpitalu w Łańcucie. To jedna z 10 kolejnych ofiar śmiertelnych koronawirusa, o których w niedzielę poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Resort podał, że wszystkie osoby miały „choroby współistniejące”. 61-letni mężczyzna z powiatu jarosławskiego jest już 47. ofiarą śmiertelną koronawirusa na Podkarpaciu. Sanepid poinformował, że mężczyzna zmarł w sobotę w łańcuckim szpitalu zakaźnym. 

Ministerstwo poinformowało też, że w całym kraju potwierdzono 311 nowych przypadków  koronawirusa, z czego 13 na Podkarpaciu, znów najwięcej zakażeń jest w powiecie jarosławskim – 11 (młody i starszy mężczyzna, 4 starsze kobiety i 5 w „sile wieku”).

Pozostałe zakażenia na Podkarpaciu odnotowano u nastolatki z powiatu przemyskiego, która przebywa w izolacji oraz u starszego mężczyzny z powiatu przeworskiego. On przebywa w szpitalu. Dotychczas koronawirusa w regionie stwierdzono u 549 osób. 

Podkarpacki sanepid w niedzielę poinformował również o kolejnych czterech osobach, które wyzdrowiały. To mieszkańcy powiatu jarosławskiego: kobieta w „sile wieku”, dwoje nastolatków i dziecko. Wszystkich „ozdrowieńców” na Podkarpaciu jest już 349.

W naszym województwie dotychczas przeprowadzono 33 648 testów na obecność koronawirusa. Pod nadzorem sanepidu pozostaje 23 osoby, kwarantannę przechodzi 1936, a w izolacji domowej przebywa 71 osób. 

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 na Podkarpaciu hospitalizowanych jest 82 osoby. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama