Zdjęcie: Pixabay

86-letnia kobieta, która była zarażona koronawirusem, zmarła w szpitalu w Łańcucie – poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia.

W sobotę resort podał, że w całej Polsce potwierdzono 339 nowych zakażeń koronawirusem i stwierdzono 6 kolejnych zgonów z powodu zachorowania na COVID-19. Wśród ofiar śmiertelnych koronawirusa jest jedna osoba z Podkarpacia. W szpitalu w Łańcucie w piątek zmarła 86-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego.

Ponadto, na Podkarpaciu potwierdzono 25 nowych zakażeń. Najwięcej (17) w powiecie jarosławskim – u 12 kobiet i 5 mężczyzn. 

Badania laboratoryjne potwierdziły także koronawirusa u 4 osób z powiatu przeworskiego: dwóch mężczyzn i dwóch kobiet oraz czterech mężczyzn z Przemyśla, Rzeszowa, powiatu jasielskiego i ropczycko-sędziszowskiego.

W naszym województwie liczba osób zarażonych koronawirusem wzrosła do 1058, zgonów jest już 56. 

W sobotę podkarpacki sanepid poinformował także o 10 kolejnych osobach, które wyzdrowiały: 4 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 3 z powiatu przeworskiego, po jednej osobie z powiatów: strzyżowskiego, przemyskiego i Przemyśla. „Ozdrowieńców” jest już 545.

Na Podkarpaciu dotychczas przeprowadzono 48 856 testów na obecność koronawirusa. Pod nadzorem pozostaje 35 osób, 2164 przechodzi kwarantannę, a w izolacji przebywa 358 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w podkarpackich szpitalach jest 100 osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama