Zdjęcie: Pixabay

317 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, 10 osób nie żyje – poinformowało w sobotę po godz. 17:30 Ministerstwo Zdrowia. 

Najwięcej nowych zakażeń potwierdzono znów na Śląsku – 156. Wśród ofiar śmiertelnych koronawirusa w drugim sobotnim raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma nikogo z Podkarpacia. Jest natomiast nowy przypadek zachorowania na COVID-19. Koronawirusa potwierdzono u kobiety w „sile wieku” z powiatu przemyskiego. 

Przed południem Ministerstwo Zdrowia informowało zaś o śmierci 82-letniej kobiety z powiatu lubaczowskiego, która przebywała w szpitalu zakaźnym w Łańcucie.  To 37. ofiara śmiertelna koronawirusa na Podkarpaciu według statystyk sanepidu. Wszystkich zakażeń potwierdzonych laboratoryjnymi badaniami jest już zaś 389. 

W naszym województwie dotychczas wyzdrowiało 335 osób. Nadal pod nadzorem sanepidu pozostaje 34 osoby, 1061 przechodzi kwarantannę, a w izolacji domowej przebywa 8 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 na Podkarpaciu w szpitalach przebywa 9 osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama