Zdjęcie: Pixabay

Najnowsze dane na temat zachorowań na COVID-19 w Polsce. Są kolejne zakażenia i kolejne przypadki śmiertelne. Także na Podkarpaciu. 

Ministerstwo Zdrowia w środę po godz. 17:00 poinformowało o 174 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 18 osób.

Na Podkarpaciu zmarła 65-letnia kobieta, która była pacjentką szpitala w Tarnobrzegu. W naszym regionie jest także sześć nowych zachorowań na COVID-19. Oto one: 

– starsza kobieta z Tarnobrzega (hospitalizacja)

– starsza kobieta z Rzeszowa (hospitalizacja)

– starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego (hospitalizacja)

– starsza kobieta z powiatu jasielskiego (izolacja)

– kobieta w sile wieku z powiatu jasielskiego (izolacja)

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– młody mężczyzna z powiatu jasielskiego (izolacja)

Liczba osób, które na Podkarpaciu zaraziły się koronawirusem, wzrosła do 243, a z powodu zakażenia zmarło już 14 osób.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie jednocześnie poinformowała o 9 kolejnych osobach, które wyzdrowiały: 4 z powiatu leżajskiego (młoda, dwie w „sile wieku” i starsza kobieta ) i 4 osoby z Krosna i powiatu krośnieńskiego (starsza kobieta i mężczyzna, kobieta i mężczyzna w „sile wieku”) oraz młody mężczyzna z powiatu leskiego.

Dotychczas na Podkarpaciu z koronawirusa wyzdrowiało 49 osób. W naszym województwie pod nadzorem pozostaje 317 osób, 10528 poddano kwarantannie, a izolacji domowej 87. Aktualnie hospitalizowanych jest 162 osób, u których podejrzewa się koronawirusa. Podkarpacki sanepid przeprowadził do tej pory 5185 testów.

W całym kraju koronawirusa potwierdzono już u 7582 osób, z czego, jak podaje Ministerstwo Zdrowia, zmarło 286. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama