Zdjęcie: Pixabay

W przemyskim szpitalu zmarła kobieta, która była zarażona koronawirusem. Nie mam jej jednak w statystykach Ministerstwa Zdrowia.

W niedzielę resort zdrowia poinformował o 548 nowych, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi zakażeniach koronawirusem w całym kraju. Najwięcej znów na Śląsku – 191. Ministerstwo podało również, że zmarło 10 kolejnych osób zarażonych koronawirusem.

Nie ma wśród nich jednak kobiety z Przemyśla, która chorowała na COVID-19 i – jak informuje podkarpacki sanepid – 30 lipca zmarła w przemyskim szpitalu. Dlaczego śmierć kobiety nie jest uwzględniona w ministerialnych statystykach?

– Bezpośrednią przyczyną zgonu nie był COVID-19 – tłumaczy dr Adam Sidor, podkarpacki państwowy wojewódzki inspektor sanitarny. 

To już 62. zgon osoby na Podkarpaciu, która była zarażona koronawirusem. Ponadto, w naszym województwie w niedzielę odnotowano 23 nowe zakażenia:

– 7 osób z powiatu jarosławskiego (czterech mężczyzn i trzy kobiety)

– 7 osób z powiatu przemyskiego (dwóch mężczyzn i pięć kobiet)

– 3 osoby z Przemyśla (kobiety)

– 2 osoby z powiatu przeworskiego (mężczyzna i kobieta)

– 1 osoba z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (kobieta)

– 1 osoba z Rzeszowa (kobieta)

– 2 osoby z powiatu stalowowolskiego (mężczyźni)

Na Podkarpaciu koronawirusa badania laboratoryjne potwierdzono już u 1352 osób.

W niedzielę sanepid podał, że w naszym regionie wyzdrowiało 6 kolejnych osób: 4 mieszkańców powiatu przeworskiego oraz po jednej osobie z powiatu jarosławskiego i leżajskiego. „Ozdrowieńców” jest już 805. 

Na Podkarpaciu dotychczas przeprowadzono 56 182 testy na koronawirusa. Pod nadzorem sanepidu pozostaje 18 osób, 2466 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 387 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w szpitalach jest 98 osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama