Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Do 96 wzrosła liczba zgonów osób, u których stwierdzono koronawirusa – poinformowała w sobotę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia podało, że w całym kraju odnotowano 603 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i zmarło 13 kolejnych osób. Na Podkarpaciu zmarła jedna osoba. To 92-letnia mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Jak podaje podkarpacki sanepid, kobieta zmarła w czwartek (10 września) w Szpitalu w Sędziszowie. Bezpośrednią przyczyną zgonu nie był COVID-19. Ponadto, w regionie koronawirusa potwierdzono u kolejnych 39 osób:

– 5 osób – dębicki (trzy kobiety, dwóch mężczyzn),

– 1 osoba – jasielski (kobieta),

– 1 osoba – kolbuszowski (kobieta),

– 1 osoba – leski (kobieta),

– 1 osoba – łańcucki (kobieta),

– 7 osób – mielecki (dwie kobiety, pięciu mężczyzn),

– 2 osoby – miasto Przemyśl (jedna kobieta, jeden mężczyzna),

– 3 osoby – przeworski (dwie kobiety, jeden mężczyzna)

– 8 osób – ropczycko-sędziszowski (siedem kobiet, jeden mężczyzna)

– 5 osób – rzeszowski (trzy kobiety, dwóch mężczyzn),

– 5 osób – miasto Rzeszów (jedna kobieta, czterech mężczyzn)

Liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 2885. Dotychczas sanepid w naszym województwie odnotował 96 zgonów. W sobotę sanepid poinformował, że kolejne 41 osób wyzdrowiało, to mieszkańcy 14 powiatów. “Ozdrowieńców” jest już 2182.

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 11 osób, 2446 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 469 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 141 osób.

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 12 osób, 2656 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 463 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 144 osoby.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: