Zdjęcie: Pixabay

337 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Na Podkarpaciu odnotowano 60 zgon – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.

Najwięcej nowych zakażeń potwierdzono na Śląsku – 150, w całym kraju zmarło 5 kolejnych osób. Na Podkarpaciu jest 6 nowych zakażeń. To 6 kobiet z powiatu jarosławskiego, wszystkie są w ścisłej izolacji. W naszym województwie koronawirusa potwierdzono już u 1188 osób. 

Wśród pięciu ofiar śmiertelnych COVID-19 jedna jest z Podkarpacia. W poniedziałek w szpitalu zakaźnym w Łańcucie zmarł 57-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu przemyskiego. To 60 zgon w naszym regionie w związku z koronawirusem.

Sanepid poinformował także o kolejnych 18 osobach w województwie podkarpackim, które wyzdrowiały: 12 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 3 osoby z powiatu przeworskiego, 2 osoby z Przemyśla oraz jedna osoba z powiatu mieleckiego. Wszystkich „ozdrowieńców” jest już 729.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do tej pory na Podkarpaciu przeprowadzono 53 036 testów na obecność koronawirusa. Pod nadzorem sanepidu pozostaje 45 osób, 2517 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 315 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-10 w szpitalach przebywa 84 osoby. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama