Zdjęcie: Pixabay
Reklama

73 nowe przypadki zakażenia koronwirusem w Polsce, 3 osoby zmarły – poinformowało w sobotę o godz. 17:30 Ministerstwo Zdrowia.

Najwięcej nowych zakażeń odnotowano po raz kolejny na Śląsku – 27, 19 na Mazowszu, 9 na Dolnym Śląsku, w województwie łódzkim – 7, na Pomorzu – 6, w Małopolsce –  3 i dwa w województwie opolskim. 

Trzy osoby, które zmarły z powodu koronawirusa, to dwie kobiety w wieku 79 i 85 lat w Wolicy i 69-letni mężczyzna w Warszawie.

Na Podkarpaciu nie ma nowych przypadków koronawirusa. W sobotę przed południem Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie informowała o zakażeniu starszego mężczyzny z powiatu tarnobrzeskiego, który przebywa w izolacji. Wieczorem sanepid poinformował, że wyzdrowiało kolejnych 8 osób: 

– 3 osoby z Tarnobrzega,

– 4 osoby z powiatu kolbuszowskiego, 

– 1 osoba z Przemyśla. 

Liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu wynosi obecnie 374, wyzdrowiało 286 osób, z powodu zachorowania na COVID-19 zmarło 31. W naszym regionie pod nadzorem pozostaje 38 osób, 3438 przechodzi kwarantannę, w izolacji do domowej przebywa 20 osób. Z potwierdzonym koronawirusem w szpitalu jest 37 osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: