Zdjęcie: Pixabay

U 67 mieszkańców Podkarpacia wykryto w środę zakażenie koronawirusem. W sumie w podkarpackich szpitalach przebywa 175 osób chorych na COVID-19. 

– Pierwszy raz od maja dobowa liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła tysiąc – ogłosił w Radiu Plus minister zdrowia Adam Niedzielski.

W środę w Polsce potwierdzono 1234 nowe przypadki infekcji koronawirusem. To więcej niż przed tygodniem, kiedy było ich 882. – Mamy wyraźny skok z tygodnia na tydzień – zauważył minister. 

Czwarta fala przybiera na sile

Na samym Podkarpaciu przybyło w środę 67 zainfekowanych. O 20 więcej niż w ubiegłą środę. 

W poniedziałek, 20 września, wojewoda Ewa Leniart raportowała o 100 chorych na COVID-19 w podkarpackich szpitalach (spośród nich 10 potrzebowało wsparcia respiratorem).

Te liczby także znacząco wzrosły. – Na ten moment mamy 175 pacjentów hospitalizowanych – poinformował w środę rano Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody podkarpackiej. 15 chorych jest w stanie ciężkim i korzysta z pomocy respiratora.

– Wojewoda ponownie zwiększyła liczbę łóżek covidowych na Podkarpaciu. Jest ich obecnie 419 – przekazuje Mielniczuk. Jeszcze na początku września miejsc dla pacjentów z koronawirusem było w podkarpackich szpitalach 329.

Skąd ten wzrost? Tylko 37 proc. mieszkańców Podkarpacia jest w pełni zaszczepionych. – Daleko nam do odporności populacyjnej – ubolewa Mielniczuk.

Szpital tymczasowy w Rzeszowie

Chorzy z Rzeszowa przyjmowani są głównie w szpitalu tymczasowym przy MSWiA przy ul. Krakowskiej oraz w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. 

W szpitalu tymczasowym przebywa obecnie 20 chorych, zajęta jest więc połowa łóżek. – Wojewoda planuje utworzyć tam dodatkowy moduł, 28 miejsc – zaznacza rzecznik Mielniczuk. 

W Łańcucie hospitalizowanych jest 50 zainfekowanych.

Raport zakażeń koronawirusem

Poniżej szczegółowe dane o liczbie nowych infekcji na Podkarpaciu. W środę w naszym regionie nie odnotowano zgonów z powodu COVID-19 lub chorób współistniejących.

– bieszczadzki – 1 zakażenie

– brzozowski – 0 zakażeń

– dębicki – 9 zakażeń

– jarosławski – 1 zakażenie

– jasielski – 1 zakażenie

– kolbuszowski – 0 zakażeń

– krośnieński – 2 zakażenia

– Krosno – 1 zakażenie

– łańcucki – 1 zakażenie

– leski – 0 zakażeń

– leżajski – 2 zakażenia

– lubaczowski – 1 zakażenie

– mielecki – 1 zakażenie

– niżański – 1 zakażenie

– przemyski – 3 zakażenia

– Przemyśl – 2 zakażenia

– przeworski – 2 zakażenia

– ropczycko-sędziszowski – 6 zakażeń

– rzeszowski – 6 zakażeń

– Rzeszów – 17 zakażeń

– sanocki – 1 zakażenie

– stalowowolski – 8 zakażeń

– strzyżowski – 0 zakażeń

– tarnobrzeski – 0 zakażeń

– Tarnobrzeg – 1 zakażenie

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama