Zdjęcie: Pixabay
Reklama

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 314 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Rekordowe 40 z nich odnotowano na Podkarpaciu.

Najwięcej zachorowań potwierdzono ponownie w województwach śląskim (93) i wielkopolskim (57). Na trzecim miejscu znalazło się Podkarpacie z 40 pozytywnymi wynikami. 

Jak podaje ministerstwo, zmarło też 4 osoby zakażone koronawirusem. Tym razem zgony nie dotyczą naszego regionu.

Najwięcej, bo aż 19 zakażeń, potwierdzono w powiecie jarosławskim. To jedenaście kobiet i ośmiu mężczyzn. Wszyscy są izolowani.

10 zakażonych, w tym sześć kobiet i czterech mężczyzn, pochodzi z powiatu przemyskiego. Hospitalizowana tam jest tylko jedna osoba.

6 nowych przypadków odnotowano także w Przemyślu. 5 kobiet jest hospitalizowanych, mężczyzna przebywa w izolacji. 

Pozytywny wynik otrzymały też dwie kobiety i mężczyzna z powiatu przeworskiego, a także jedna osoba z powiatu sanockiego i jedna z tarnobrzeskiego. Wszystkie one są w izolacji.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W sobotę liczba zakażonych koronawirusem w województwie podkarpackim wzrosła do 734. Spośród nich 51 osób zmarło, a 412 osób wyzdrowiało.

Ostatnich 9 wyleczonych to 6 osób z powiatu jarosławskiego, 2 osoby z Rzeszowa oraz  jedna  osoba  z powiatu przemyskiego.

Do 4 lipca na Podkarpaciu przeprowadzono 40 975 testów na obecność koronawirusa. W naszym regionie pod nadzorem sanepidu pozostaje 10 osób, 1984 jest na kwarantannie, a 173 w izolacji. Hospitalizowanych jest aktualnie 98 osób. 

W Polsce na COVID-19 zachorowało dotąd 35 719 osób, a zmarło 1 512.

Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie
Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama