Zdjęcie: Pixabay

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 299 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Rekordowe 62 pochodzi z Podkarpacia.

Najwięcej nowych zachorowań potwierdzono w województwach mazowieckim (72) i śląskim (65). Tuż za nimi znalazło się Podkarpacie. W ciągu ostatniej doby w naszym regionie koronawirusa wykryto aż u 62 osób. 

Jak informuje ministerstwo, zmarło też kolejne 5 osób zakażonych koronawirusem. Wśród ofiar nie ma nikogo z województwa podkarpackiego. 

Najwięcej nowych przypadków na Podkarpaciu odnotowano w powiecie jarosławskim. Testy potwierdziły tam zakażenie u 13 mężczyzn i 20 kobiet w sile wieku. 

Pozytywne wyniki otrzymało też 7 osób z powiatu przeworskiego (5 mężczyzn i 2 kobiety), 7 osób z powiatu mieleckiego (4 kobiety i 3 mężczyzn), 4 osób z powiatu lubaczowskiego (3 mężczyzn i kobieta), 4 osób z Przemyśla (trzech mężczyzn i kobieta), 4 osób z powiatu przemyskiego (3 mężczyzn i kobieta), a także 2 kobiety z powiatu łańcuckiego i jedna kobiety z powiatu niżańskiego. Wszyscy chorzy znajdują się w ścisłej izolacji.

Liczba zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 958. Spośród nich 55 osób zmarło, a 480 wyzdrowiało.

Ostatnich wyleczonych jest 12. To 8 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 3 osoby z powiatu przemyskiego i jedna z powiatu przeworskiego. 

Do 13 lipca w naszym regionie przeprowadzono 45 378 testów na obecność koronawirusa. Na terenie Podkarpacia pod nadzorem sanepidu pozostaje 21 osób, na kwarantannie przebywa ich 2416, a 323 w izolacji. Hospitalizowanych jest aktualnie 100 osób. 

W Polsce na COVID-19 zachorowało w sumie 38 190 osób, a 1576 zmarło.

Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie
Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama