Zdjęcie: Pixabay

12 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzono we wtorek na Podkarpaciu. Przybyło 15 „ozdrowieńców”. 

O godz. 10:30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 267 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej zachorowań odnotowano w województwach śląskim (72) i wielkopolskim (52). W ciągu ostatniej doby zmarło 12 osób zakażonych koronawirusem. Wśród ofiar nie ma nikogo z naszego regionu. 

We wtorek na Podkarpaciu potwierdzono 12 zakażeń. 8 z nich pochodzi z powiatu jarosławskiego. To 5 mężczyzn i 3 kobiety. Wszyscy są izolowani. 

Pozytywne wyniki testów na koronawirusa otrzymali też kobieta z powiatu lubaczowskiego i mężczyzna z Rzeszowa. Obydwoje przebywają w izolacji. 

Ostatnie dwa przypadki dotyczą kobiet z powiatu stalowowolskiego i Tarnobrzega. Obie trafiły do szpitala.

We wtorek liczba zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 970. Ponad połowa z nich wyzdrowiała. 55 osób zmarło. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ostatnich wyleczonych jest aż 15. To 11 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 2 osoby z powiatu przemyskiego, jedna z Przemyśla i jedna z powiatu przeworskiego. 

Do 14 lipca na Podkarpaciu wykonano 46 101 testów. W naszym regionie pod nadzorem sanepidu znajduje się 9 osób, na kwarantannie przebywa 2224, a w izolacji 319. Hospitalizowanych jest 101 osób. 

W Polsce na COVID-19 zachorowało w sumie 38 457 osób, a 1588 zmarło.

Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie
Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama