Zdjęcie: Pixabay

W środę w szpitalu w Łańcucie zmarł 83-letni mężczyzna z powiatu jarosławskiego. To już 58 zgon wśród zakażonych koronawirusem w naszym regionie.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o aż 418 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej z nich potwierdzono w województwach śląskim (110) i mazowieckim (104). Na samym Podkarpaciu odnotowano 20 kolejnych zachorowań.

W ciągu ostatniej doby zmarło też 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Większość miała choroby współistniejące. Jedna z ofiar pochodzi z naszego regionu. To starszy mężczyzna z powiatu jarosławskiego. 

Nowe przypadki na Podkarpaciu to dwie kobiety i dwóch mężczyzn z powiatu jarosławskiego (hospitalizacja i izolacje), dwie kobiety i dwóch mężczyzn z powiatu kolbuszowskiego (izolacje), dwie kobiety i dwóch mężczyzn z powiatu stalowowolskiego (izolacje), dwóch mężczyzn z powiatu leżajskiego (izolacja i hospitalizacja), dwóch mężczyzn z powiatu przeworskiego (izolacje), kobieta i mężczyzna z powiatu mieleckiego (izolacje), mężczyzna z powiatu lubaczowskiego (izolacja), a także mężczyzna z Przemyśla (hospitalizacja).

Liczba zakażonych koronawirusem w województwie podkarpackim wzrosła w czwartek do 1142. 647 osób wyzdrowiało, a 58 zmarło. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ostatnio wyleczonych jest 20. Osoby, które wyzdrowiały, to 13 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 5 osób z powiatu przeworskiego oraz po jednej osobie z powiatów mieleckiego i przemyskiego.

Na Podkarpaciu wykonano do tej pory 50 872 testy na koronawirusa. W naszym regionie pod nadzorem sanepidu znajduje się 9 osób. Na kwarantannie przebywa 1949 osób, a w izolacji – 340. Hospitalizowanych jest z kolei 97 osób. 

W Polsce na COVID-19 zachorowało dotychczas 41 580 osób, a 1651 zmarło.

Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie
Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama