Zdjęcie: Pixabay

Dwóch starszych mężczyzn zmarło w szpitalu w Łańcucie z powodu koronawirusa – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. 

W środę ministerstwo podało informacje o śmierci kolejnych 21 osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Większość z nich miało „choroby współistniejące”. Wśród nich są dwie osoby z Podkarpacia. To mężczyźni w wieku po 88 lat. Jeden z Rzeszowa, drugi z  powiatu jarosławskiego. Obaj zmarli w szpitalu w Łańcucie.

Ponadto, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 294 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Najwięcej stwierdzono ich na Śląsku – 108.

Na Podkarpaciu odnotowano 12 nowych zakażeń: u 10 osób z powiatu jarosławskiego (3 starsze kobiety, 2 w „sile wieku”, nastolatka i dziecko oraz starszy mężczyzna i 2 w „sile wieku” (9 osób jest w izolacji, jedna jest hospitalizowana) oraz 2 osób z powiatu strzyżowskiego (kobieta w „sile wieku” i dziecko, oboje są w izolacji).

W sumie na Podkarpaciu potwierdzono już 577 przypadków zakażenia koronawirusem, 50 zmarło. W środę podkarpacki sanepid podał również, że w naszym województwie wyzdrowiały kolejne dwie osoby: starsza kobieta i nastolatka z powiatu przemyskiego. Wszystkich „ozdrowieńców” jest już 352. 

Dotychczas na Podkarpaciu przeprowadzono 35 364 testy na obecność koronawirusa. Pod nadzorem pozostaje 32 osoby, kwarantannę przechodzi 1851, a w izolacji domowej przebywaj 82 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w szpitala jest 93 osoby. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama