Zdjęcie: Pixabay

Z 333 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, o których poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia, 36 pochodzi z Podkarpacia.

Najwięcej zachorowań potwierdzono ponownie w województwach śląskim (89) i małopolskim (60). Zakażeń przybyło też w naszym regionie. 

W ciągu ostatniej doby zmarło 11 osób zakażonych koronawirusem. Wśród ofiar nie ma jednak nikogo z Podkarpacia. 

W czwartek w naszym regionie odnotowano kolejnych 36 zakażeń. To 13 kobiet i 9 mężczyzn z powiatu jarosławskiego (izolacja), 3 kobiety i mężczyzna z powiatu przeworskiego (izolacja), 3 kobiety i mężczyzna z Tarnobrzega (izolacja), 2 kobiety z powiatu tarnobrzeskiego (hospitalizacja), a także kobieta z powiatu przemyskiego, mężczyzna z powiatu mieleckiego, kobieta z powiatu kolbuszowskiego i mężczyzna z Rzeszowa.

Liczba zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła w czwartek do 1015. Ponad połowa zakażonych osób wyzdrowiała, a 55 z nich zmarło. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ostatnich wyleczonych jest 14. Większość z nich pochodzi z powiatu jarosławskiego. Wśród wyleczonych jest też jedna osoba z powiatu przemyskiego i jedna ze strzyżowskiego. 

Dotychczas na Podkarpaciu wykonano 47 159 testów. W naszym województwie pod nadzorem sanepidu znajduje się 19 osób, na kwarantannie pozostaje 2028, a w izolacji 347. Hospitalizowanych jest 98 osób. 

W Polsce na COVID-19 zachorowało do tej pory 39 054 osób, a 1605 zmarło.

Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie
Zdjęcie: WSSE w Rzeszowie

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama