Zdjęcie: Pixabay
Reklama

– 11 września potwierdzono zakażenie koronawirusem u osoby z powiatu strzyżowskiego, która uczestniczyła w weselu w miejscowości Ożańsk (powiat jarosławski) – informuje Dorota Gibała, rzeczniczka WSSE w Rzeszowie.

Łącznie w weselu brało udział 81 osób. Byli to mieszkańcy powiatu przeworskiego, strzyżowskiego i rzeszowskiego. Do soboty potwierdzono wśród nich 7 przypadków zakażenia koronawirusem. 

– Pozytywne wyniki testów otrzymały 3 osoby z powiatu rzeszowskiego i 4 osoby z powiatu strzyżowskiego – podaje Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitaro-Epidemiologicznej w Rzeszowie. – Trwa dochodzenie epidemiologiczne – dodaje.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano też w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie (w sumie jest ich 6, to osoby z personelu medycznego) oraz w Szpitalu Powiatowym w Strzyżowie. Tam do 18 września uzyskano 4 pozytywne wyniki testów na koronawirusa.

– To 4 osoby z personelu medycznego Oddziału Wewnętrznego oraz 2 pacjentów tego oddziału – mówi rzecznik Gibała.

W weekend przebadani mają zostać wszyscy pacjenci oddziału (27 osób) oraz personelu całego szpitala. Kwarantanną objęto też 36 osób ze styczności. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: