Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu – poinformowało w piątek po godz. 17:30 Ministerstwo Zdrowia. 

W całym kraju odnotowano 240 nowych zakażeń, znów najwięcej na Śląsku – 117. Jest także 9 nowych przypadków śmiertelnych na skutek zachorowania na COVID-19.

Na Podkarpaciu nie ma nowych zgonów, jest za to jeden nowy przypadek zakażenia. Sanepid poinformował, że koronawirusa stwierdzono u starszej kobiety z powiatu kolbuszowskiego, która jest hospitalizowana. 

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie podała także, że dwie kolejne osoby w naszym regionie wyzdrowiały: kobieta w “sile wieku” z Przemyśla i starsza kobieta z powiaty leżajskiego. Łącznie na Podkarpaciu wyzdrowiało już 318 osób. 

W całym województwie testy potwierdziły koronawirusa dotychczas u 376 osób, sanepid odnotował 34 zgony z powodu zachorowania na COVID-19. Aktualnie pod nadzorem jest 17 osób, 2344 poddane jest kwarantannie, w izolacji domowej przebywać 9 osób. 

Obecnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 15 osób. Według komunikatu sanepidu z piątku sprzed południa dotychczas wykonano ponad 16 tys. testów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: