Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Powolny powrót do normalności. Od soboty (15 maja) przestaje obowiązywać w Polsce nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu. 

Od 15 maja będziemy mogli także zjeść w restauracyjnych ogródkach i pójść do kina na świeżym powietrzu. Choć zniesiono obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu, to bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w autobusach, pociągach, sklepach, w kościele, kinie czy teatrze. 

Nos i usta można zasłaniać tylko za pomocą maseczki. Chusty, przyłbice i szalki nie są dozwolone – nie spełniają swojej podstawowej funkcji, czyli nie chronią przed wirusem.  – Prawidłowo założona maseczka w miejscach, gdzie jest większe skupisko ludzi, nie tyko chroni nas, ale także innych – przypomina rzeszowska policja. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Przepisy obowiązują do 5 czerwca. W dalszym ciągu obowiązują również zasady DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka. – Policjanci nadal będą kontrolować obowiązujące obostrzenia zawiązane z pandemią koronawirusa – zapowiada policja.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama