Zdjęcie: MPGK Rzeszów

Zawieszona działalność biura obsługi klienta i Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – tak MPG Rzeszów chroni się przed koronawirusem. Regularny odbiór śmieci niezagrożony. 

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej także od poniedziałku ograniczało swoją działalność. Powód? Niezmiennie ten sam – koronawirus. Dla klientów miejskiej spółki zamknięte jest biuro obsługi klienta. Można się z nim kontaktować, dzwoniąc pod numery: 17 861 30 00, 17 861 30 01 oraz 17 861 30 38 lub pisać na maila: mpgk@mpgk.pl. 

Nieczynne do odwołania są także Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. – Nie ukrywam, że decyzja o zamknięciu PSZOK-ów podjęliśmy z uwagi na to, że pracownicy idą na zwolnienie, a dla nas w pierwszej kolejności najważniejsze jest to, żeby zapewnić odbiór śmieci z terenu Rzeszowa – wyjaśnia nam Sławomir Progorowicz, prezes MPGK.

W miejskiej spółce pracuje 349 osób, z czego 150 odpowiada za przyjmowanie i wywóz odpadów. Obecnie na zwolnieniu przebywają 32 osoby. Aby zapewnić ciągłość odbioru odpadów w Rzeszowie, w pracy musi być co najmniej 86 osób.

– Dziennie odbieramy 300 ton odpadów. Nie wyobrażam sobie, aby do obecnej sytuacji epidemiologicznej dorzucić jeszcze problem z nieodbieraniem śmieci. To byłaby już katastrofa, dlatego pracujemy wciąż zgodnie z harmonogramem – mówi Sławomir Progorowicz. 

Pracownicy, którzy odpowiadają za odbiór odpadów, są wyposażeni w maseczki, płyny dezynfekujące oraz chusteczki do dezynfekcji rąk. Od poniedziałku nie pracuje także sortowania odpadów. – Złożyliśmy pismo do marszałka i wojewody, aby odpady niezmieszane były utylizowane w instalacji PGE – wyjaśnia Sławomir Progorowicz. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama