Zdjęcie: Materiały prasowe

Poradnia Leczenia Żywieniowego przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie otrzyma 30 kompletów odzieży ochronnej niezbędnej do codziennej pracy medycznej.

Certyfikowane zestawy złożone są z kombinezonów ochronnych, przyłbic, rękawiczek i maseczek filtrujących. Zakup odzieży ochronnej sfinansowała firma Fresenius Kabi, która jest częścią międzynarodowego koncernu Fresenius, specjalizującego się w żywieniu klinicznym, płynoterapii, lekach dożylnych, technologii infuzyjnej i transfuzyjnej.

Fresenius Kabi od lat dostarcza swoje produkty do kilkuset szpitali w całej Polsce oraz pacjentów leczonych w warunkach domowych. Zakup odzieży ochronnej jest odpowiedzią na apel największych polskich towarzystw naukowych zajmujących się żywieniem klinicznym.

Fresenius Kabi Polska postanowiła wspomóc polski personel medyczny w walce z pandemią koronawirusa. Ponad 750 kompletów odzieży ochronnej (o wartości ponad 100 tys. zł) przekaże lekarzom, pielęgniarkom i personelowi z poradni domowego leczenia żywieniowego w 21 poradniach w całej Polsce.

Na liście poradni, które otrzymają odzież, jest m.in. Poradnia Leczenia Żywieniowego przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Poradnia otrzyma 30 zestawów.  

– Pacjenci leczeni żywieniowo to w zdecydowanej większości osoby o zwiększonym ryzyku infekcji, dlatego należy zrobić wszystko, żeby to ryzyko zminimalizować. W obecnej sytuacji niezbędne wizyty odbywają się w domu pacjentów – mówi dr hab. n. med. Przemysław Matras, prezes Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Matras twierdzi, że ochronnego sprzętu jest zdecydowanie za mało, dodatkowo do poradni leczenia żywieniowego trafia on w ostatniej kolejności. Prof. Stanisław Kłęk, współautor wytycznych dotyczących żywienia klinicznego w warunkach domowych, mówi, że rekomenduje się zmniejszenie do niezbędnego minimum liczby wizyt w domach pacjentów.

– Są jednak sytuacje, kiedy ta wizyta musi się odbyć, a pacjenci leczeni żywieniowo należą do grupy podwyższonego ryzyka zarażenia wirusem – podkreśla prof. Kłęk.

– Wspomaganie służby zdrowia w tym krytycznym momencie jest dla nas naturalne. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę pomocy w tym trudnym dla nas wszystkich okresie – dodaje Maciej Chmielowski, dyrektor generalny Fresenius Kabi Polska.

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama