Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Urząd Miasta w Rzeszowie zdecydował o zamknięciu targowiska przy ulicy Dworaka oraz Punktów Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych.

– Decyzja o zamknięciu tych miejsc zacznie obowiązywać od czwartku, 12 marca, do odwołania – poinformował nas w środę Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Decyzja o zamknięciu targowiska przy ulicy Dworaka oraz Punktów Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych – Galeria Rzeszów, Plaza, Nowy Świat, Millenium Hall – ma związek z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa. 

W środę na Podkarpaciu potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Dotyczy on 57-letniej mieszkanki Leżajska, która przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Łańcucie. Jej stan jest dobry. W Polsce odnotowano już 27 przypadków zakażenia.

Na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym są aktualnie 422 osoby, 93 są poddane kwarantannie domowej, w szpitalach przebywa obecnie 11 osób. Podkarpacki sanepid przeprowadził dotychczas 97 badań w kierunku koronawirusa. Jedno dało wynik pozytywny.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama