Zdjęcie: Regionalne Centrum Krwiodawstwa

„Kochani, jesteście młodzi i znajdujecie się w grupie najniższego ryzyka zakażenia koronawirusem, pomóżcie wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują” – apelują prof. Sylwester Czopek, prof. Kazimierz Widenka oraz dr Ewa Zawilińska.

Epidemia koronawirusa postawiła cały kraj w stan gotowości. Brakuje różnych rzeczy – maseczek ochronnych, środków dezynfekujących, specjalnych kombinezonów. Okazuje się, że w tym szczególnym czasie brakuje także krwi dla pacjentów w stanie zagrożenia życia. 

Dlatego prof. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. Kazimierz Widenka, kierownik Klinicznego Oddziału Kardiochirurgii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie, oraz dr Ewa Zawilińska, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, apelują do młodych o oddawanie krwi. 

„W tym niezwykle trudnym dla nas wszystkich czasie, zwracamy się z prośbą do wszystkich studentów, którzy w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie byli za granicą i nie mieli kontaktu z osobami na kwarantannie lub zakażonych koronawirusem o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa i oddawanie krwi” – napisali prof. Czopek, prof. Widenka i dr Zawilińska. 

„Kochani, jesteście młodzi i znajdujecie się w grupie najniższego ryzyka zakażenia koronawirusem, pomóżcie wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują lub będą potrzebowali” – dodali.

Krew można oddawać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie (ul. Wierzbowa 14). Na pobranie krwi należy zarejestrować się w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 7:00-13:30, w środy od 7:00 do 17:00 pod numeremi telefonów: 17 86-720-33 lub 508 181 804.

W godzinach wieczornych i weekendy z RCKiK można się kontaktować pod numerem: 698 944 221. Obecnie najbardziej brakuje krwi z grupy 0Rh- i BRh-.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama