Zdjęcie: Pixabay

Rzeszowskie kawiarnie, restauracje, puby zamykają się, ograniczają godziny otwarcia, wprowadzają dodatkowe usługi i metody dezynfekcji. Wszystko po to, by ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.  

W obawie przed koronawirusem rzeszowskie kluby muzyczne od czwartku zawiesiły swoją działalność. Wstrzymano odbywające się w nich dyskoteki i koncerty. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ. 

W ich ślad poszła także część rzeszowskich restauracji, które ograniczają godziny otwarcia, całkowicie zamykają swoje lokale lub rekomendują zamówienia jedzenia do domu. 

Na liście lokali, które w związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem znalazł się Stary Browar Rzeszowski (ul. Rynek 23), który od piątku do odwołania będzie czynny jedynie w godzinach 15:00-20:00. „W tym czasie nie serwujemy zestawów lunchowych oraz obowiązuje skrócone menu” – informuje Browar w swoich mediach społecznościowych.

Kawiarnia Hola Lola (ul. Mickiewicza 3) z kolei planuje działać, póki co, normalnie, ale wdraża szczególne środki ostrożności. „Nasz zespół minimum co godzinę, a tak naprawdę po każdej waszej wizycie dezynfekuje elementy wyposażenia lokalu, z którym możecie się stykać, jak: stoły, oparcia krzeseł, klamki, menu, a nawet terminal płatniczy” – informuje Hola Lola. 

Ponadto, kawiarnia zrezygnowała z gazet oraz zakazuje korzystania z gier planszowych. Na stołach nie ma także przypraw oraz cukru. „Wprowadzamy sprzedaż kawy tylko w naszych opakowaniach jednorazowych, preferujemy płatność kartą, najlepiej zbliżeniowo. W naszej toalecie dostępne jest mydło antybakteryjne i zalecamy rozpoczęcie wizyty w Holi właśnie od umycia rąk” – pisze kawiarnia. 

„Jeśli nie czujecie się dobrze, wróciliście z krajów, które objęte są epidemią lub uważacie, że mogliście mieć kontakt z osobami narażonymi na Covid_19 prosimy, zostańcie w domu. Nie ma nic ważniejszego niż Wasze i nasze zdrowie, szanujmy się, pomagajmy sobie, a wspólnie uda nam się przezwyciężyć tą trudną sytuację!” – dodaje Hola Lola. 

Bez zmian funkcjonować planuje także Restauracja „Konfitura” (ul. Słowackiego 8), która zachęca jednak do tego, aby posiłki zamawiać telefonicznie i odebrać je na miejscu. 

„W związku z obecną sytuacją przypominamy, że każde nasze danie możecie zamówić telefonicznie i odebrać w restauracji. Na zamówienia powyżej 100 zł z odbiorem własnym otrzymacie 15% rabatu” – pisze „Konfitura”.

Od piątku możliwość zamówienia jedzenia do domu wprowadza także Parol Art Restaurant (ul. Sokoła 7). „Dowozy będą realizowane w godzinach od 12:00 do 18:00. Stanowią naszą podstawową ofertę dań z drobnymi modyfikacjami. Zamówienia powyżej 50 zł na terenie Rzeszowa będą realizowane bez kosztów dowozu. Zapraszamy do składania zamówień pod numerem telefonu: 511 131 019″ – napisało Parole. 

Restauracja od piątku wprowadza także możliwość zamówienia jedzenia z dowozem w tzw. „starych granicach” Rzeszowa. „Będziemy realizowali zamówienia powyżej 50,00 zł” – informuje „Konfitura”. 

Zmiany od czwartku wprowadza Restauracja Patio przy Grand Hotel Boutique. Od poniedziałku do soboty restauracja jest czynna w godz. 16:00-22:30, w niedzielę od 12:00 do 22:30. Obowiązuje skrócone menu, brak zestawów lunchowych. 

W Czarnym Koniu (ul. Przesmyk 6) też szykują się zmiany. Pub odwołał piątkowy i sobotni koncert na żywo. „Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem i nie widzimy możliwości zrealizowania tych wydarzeń. W tych dniach sugerujemy pozostanie w domu – niech każdy z nas weźmie odpowiedzialność za siebie oraz bliskich” – apeluje Czarny Koń. 

Pub informuje także, że od piątku jest czynny od godz. 18:00. Zachęca także do zamawiania jedzenia przez internet lub telefonicznie. „Przy zapłacie online (za pośrednictwem pyszne.pl ) kurier może zostawić Wasze jedzenie pod drzwiami bez konieczności kontaktu” – informuje Czarny Koń. 

Na całkowite zamknięcie lokali zdecydowała się Bohema (ul. Okrzei 7).”Restauracja będzie nieczynna od niedzieli” – poinformował Bohema. Podobnie sytuacja ma się z Irish Pubem (ul. 3 Maja 8), który nieczynny są już od czwartku. 

„Zdrowie naszych gości jest ważniejsza niż pieniądze. Uważamy że tak trzeba się zachować i dołożyć małą cegiełkę do zminimalizowania rozprzestrzeniania się wirusa. Dbajmy Wszyscy o zdrowie swoje i swoich rodzin” – przekazał Irish Pub.

Nieczynna jest też od piątku kawiarnia Powoli Cafe (ul. Mickiewicza 4). „Mamy nadzieję, że jak najszybciej spotkamy się na wspólnej kawie, a do tego czasu dbajcie o siebie i o swoich bliskich” – poinformowało Powoli Cafe.

Od piątku do 23 marca nieczynny jest także Stary Piernik (ul. Kościuszki  9). „Życzymy dużo zdrówka! Do szybkiego zobaczenia” – napisał Stary Piernik. 

Czasowa zamknięta została także Pijalnia Rzeszowska (ul. Grunwaldzka 1). „Jest to działanie zapobiegawcze mające na celu ograniczyć rozpowszechnianie problemu, z którym nam wszystkim przyszło się zmierzyć” – napisała Pijalnia. 

„Polecamy Wam wszystkim zostać w domach, nie narażać niepotrzebnie siebie i Waszych rodzin. Mamy nadzieję, że kroki, które podjęliśmy przyczynią się chociaż w niewielkim stopniu do jak najszybszego wspólnego zażegnania problemu!” – dodała. 

W piątek decyzję o zamknięciu do odwołania podjęła także restauracja Kuk Nuk (ul. Matejki 4).

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama